Władysławowo

Chałupy

Chłapowo

Rozewie

Jastrzębia Góra

Tupadły

Ostrowo

Karwiao mnie

Drodzy Mieszkańcy Gminy Władysławowo,

mam 40 lat, prywatnie jestem mężem Anety i ojcem 2-letniej Mai. Od urodzenia mieszkam w Gminie Władysławowo. Ukończyłem politologię o specjalizacji samorządowo-ustrojowej na Uniwersytecie Gdańskim. W ostatnich latach podniosłem swoje kwalifikacje, kończąc studia podyplomowe - Master of Business Administration (MBA).

Od 9 lat jestem bezpartyjnym Burmistrzem Władysławowa. Dzięki Państwa zaufaniu powierzone mi obowiązki wykonuję z pełnym zaangażowaniem, czego efektem jest blisko 400 zrealizowanych inwestycji. Państwa wsparcie oraz pomysły były, są i będą dla mnie ciągłą motywacją do jeszcze bardziej intensywnej pracy. To doświadczenie zaowocowało jeszcze lepszą współpracą z samorządami i instytucjami. Podczas obecnej kadencji samorządowej 2018-2024 udało się pozyskać największe w historii Gminy Władysławowo dotacje zewnętrzne. To ponad 120 mln zł dodatkowych środków na rozwój Władysławowa, Karwi, Ostrowa, Tupadeł, Jastrzębiej Góry, Rozewia, Chłapowa i Chałup.

Mogę z dumą powiedzieć, że moja 100% obecność na 108 corocznych spotkaniach z mieszkańcami w każdym z sołectw i osiedli i ponad 2000 spotkań z mieszkańcami w Urzędzie Miejskim to wyraz szacunku dla tych, którzy mi zaufali i powierzyli kierowanie gminą. Transparentność i otwartość to cechy, jakimi kieruję się w pracy jako burmistrz i które wprowadzam w codzienne funkcjonowanie Urzędu.

W ostatnich latach bardzo aktywnie uczestniczyłem w wydarzeniach społecznych, kulturalnych i sportowych, aby zgodnie z deklaracją Łączymy Pokolenia – być bliżej dzieci, młodzieży, również tej nieco starszej oraz seniorów. Wsłuchując się w potrzeby wszystkich generacji wprowadziłem w życie kilka ważnych projektów, m.in.:

  • pierwsze publiczne przedszkole,
  • klub seniora,
  • komunikację miejską PKS,
  • młodzieżową radę gminy.

Ich realizacja gwarantuje osiągnięcie sukcesji międzypokoleniowej.

W odniesieniu do założeń Strategii Rozwoju Gminy Władysławowo, w której tworzeniu uczestniczyli Mieszkańcy, przygotowywane są projekty jakie stawiam sobie do realizacji w kolejnej kadencji samorządu. Między innymi:

  • budowę mieszkań komunalnych z możliwością nabycia prawa do własności, (z przekwalifikowanych na cele mieszkaniowe terenów gminy),
  • stworzenie całorocznych miejsc pracy, dzięki budowie strefy inwestycyjnej, na której cel Gmina Władysławowo uzyskała największe rządowe dofinansowanie na Pomorzu – blisko 50 mln zł. Już w drugiej połowie br. rozpocznie się budowa nowych dróg dojazdowych do strefy, co z pewnością stanie się atutem w prowadzonych obecnie uzgodnieniach z inwestorami, na temat powstania nowych przedsiębiorstw.
  • utworzenie domu kultury - miejsca spotkań i edukacji kulturalnej dla wszystkich pokoleń,
  • powstanie pierwszego żłobka publicznego oraz rozbudowę przedszkola,
  • transport umożliwiający uczestnictwo seniorów zamieszkujących wszystkie miejscowości naszej gminy w zajęciach KlubuSeniora,
  • wprowadzenie Karty Mieszkańca (zawierającej abonament w strefie płatnego parkowania oraz dostęp do atrakcyjnych cen usług).

 

Więcej informacji na stronie www.razemodpowiedzialnie.pl


Moja praca dla dobra naszej wspólnoty obywatelskiej nie kończy się jednak wyłącznie na sprawowaniu funkcji w samorządzie. Jestem również aktywnym działaczem społecznym i reprezentantem kilku organizacji pozarządowych.

Wraz z moim ojcem Romanem, wieloletnim pracownikiem firmy „Szkuner” i kolekcjonerem, od 20 lat Razem pielęgnujemy spuściznę historyczną naszej gminy i regionu. To mój Tata zaszczepił we mnie miłość i pasję do zgłębiania wiedzy o Ziemi Puckiej. Udało nam się zgromadzić kilka tysięcy historycznych dokumentów, opisujących losy mieszkańców Władysławowa, Chłapowa, Karwi, Jastrzębiej Góry, Chałup, Rozewia, Tupadeł i Ostrowa. W 2023 r. wydaliśmy Razem pierwszą książkę pt. „Kronika szkoły w Wielkiej Wsi 1868-1946”.

Dzięki tej działalności wierzymy, że zarówno umiłowanie tej kaszubskiej ziemi, jak i pamięć o naszych przodkach nigdy nie przeminie.

Z perspektywy minionych lat widzę jak wiele wspólnie udało się zrobić, by żyło nam się lepiej w Gminie Władysławowo. Na tym jednak nie poprzestaję – przed nami jeszcze więcej wyzwań, ale i korzyści.

Nowe czasy – nowe pomysły "Łączymy Pokolenia"


 
Burmistrz Władysławowa przyjmuje Interesantów
w czwartki (12:00 - 17:00)
po uprzednim umówieniu się
pod nr tel. 58 674 54 20

ul. Gen. J. Hallera 19,
84-120 Władysławowo


SFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW RAZEM ODPOWIEDZIALNIE
Update cookies preferences